BOTULOTOXIN

Délka účinku botulotoxinu je velmi individuální, obvykle 4-6 měsíců záleží také na množství aplikované látky a místě aplikace. Botulotoxin může být rychleji odbourán, pokud v ošetřené oblasti následně probíhají další např. laserové či IPL zákroky, udává se také, že vliv může mít častý pobyt v teple – saunování, cvičení svalů, efekt mohou snižovat i některé léky. Vzácně se vyskytuji protilátky které mohou zcela neutralizovat jeho účinek. Alkoholová dezinfekce může botulotoxin inaktivovat.

Efekt botulotoxinu trvá tři až šest měsíců a k obnovení svalové činnosti dochází vlivem periferní axonální regenerace a vytvořením nových nervosvalových vazeb. Délka efektu tudíž záleží na individuální regenerační schopnosti organizmu, na množství aplikované látky, na event. přítomnosti neutralizujících protilátek a podávaných lécích, který mohou efekt botulotoxinu snižovat. Botulotoxin je složen z těžkého a lehkého řetězce, spojených disulfidickou vazbou, která je labilní při vyšších teplotách

Mezi nejčastější oblasti, ve kterých se botulotoxin využívá jsou čelo, “mračivka”, vějířky kolem očí, čelist, gummy smile.

Za jak dlouho uvidím účinky botulotoxinu?
Účinek začne nastupovat mezi 2 až 10 dnem a vrcholí do 2 až 4 týdnů po první aplikaci. Efekt trvá minimálně 4 až 6 měsíců. Poté postupně odeznívá a je třeba ošetření opakovat. Čím déle na aplikaci botulotoxinu chodíte, tím delší jsou intervaly mezi jednotlivými návštěvami. Průměrně 1 – 2x do roka.

Odstranění pocení botulotoxinem
Botulotoxin je vhodný také pro odstranění nadměrného pocení. Nechte si aplikovat botulotoxin nejen do obličeje, ale i podpaží, dlaní či chodidel a zbavte se pocení. Doba účinku je u každého individuální a závisí na ošetřované oblasti. Zpravidla trvá 6 až 8 měsíců.

Po ošetření si dopřejte 4 hodiny klidu
Po aplikaci botulotoxinu se 4 hodiny nepředklánějte a nelehejte si. Ošetřená místa si 2 dny nemačkejte a nestlačujte. Další dva 2 dny po ošetření vrásek také vynechte náročnější cvičení, saunu a solárium. Aby se vám po aplikaci dodatečně nevytvořily modřinky, odložte zhruba o týden i návštěvu kosmetičky.

PO PROCEDUŘE BOTULOTOXINEM

  • minimálně 4 hodiny klidu
  • po aplikaci se nepředklánějte, nelehejte a nedotýkejte se obličeje nestlačujte a nemačkejte
  • alespoň dva dny po zákroku je třeba vyvarovat se teplotním výkyvům, jako je solárium, sauna, přímé sluneční záření
  • také se vyvarujte zvýšené fyzické námaze, konzumaci alkoholu a cestování letadlem
  • návštěvu kosmetiky odložte alespoň týden po zákroku